Kosmetyki

PRODUKTY KOSMETYCZNE I WYROBY CHEMII GOSPODARCZEJ

WYMAGANIA PRAWNE

Niezbędne badania wymagane do wprowadzenia produktów na rynek reguluje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/1223/WE z dnia 30 listopada 2009 roku. Rozporządzenie weszło w życie 11 lipca 2013 r. i wprowadziło szereg nowych wymagań prawnych oraz badań zarówno dla producentów, jak i dystrybutorów produktów kosmetycznych.

DLACZEGO NALEŻY BADAĆ PRODUKTY KOSMETYCZNE?

Aby mieć pewność czy…

 • produkt jest wprowadzony na rynek zgodnie z przepisami Unii Europejskiej
 • gwarantują Państwo bezpieczeństwo konsumentów
 • gwarantują Państwo wysokiej jakości produkty
 • produkt nie podrażni wrażliwej skóry dzieci
 • krem przeciwzmarszczkowy naprawdę redukuje zmarszczki


CO NAS WYRÓŻNIA?

Prawie trzydziestoletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji badań dla producentów oraz dystrybutorów krajowych i zagranicznych, stawia Mikrolab na pozycji lidera badań produktów kosmetycznych.  Dzięki wieloletniej praktyce wyniesionej z zakładu produkującego kosmetyki oraz zatrudnianiu mikrobiologów z doświadczeniem przemysłowym oferujemy producentom  ekspertyzy mikrobiologiczne mające na celu usuwanie ryzyka zakażeń i rozwiązywanie problemów mikrobiologicznych na linii produkcyjnej.

Oferujemy kompleksowy pakiet badań odpowiadający najwyższym standardom na każdym etapie produkcji – od momentu opracowania produktu do chwili oddania go w ręce użytkownika.

Ściśle współpracując z Instytutem Dermatologii możemy dobierać i projektować nawet najbardziej zaawansowane badania dermatologiczne i aplikacyjne. Wraz z dermatologami dobieramy indywidualnie probantów do badań, dzięki czemu nie uczestniczą w nim osoby przypadkowe, a dobrane zgodnie ze zleceniem (tj. np. ze skórą bardzo wrażliwą, trądzikową itp.).

Ocenę Bezpieczeństwa produktów kosmetycznych przeprowadzamy przez jednego z naszych głównych specjalistów –  Safety Assessora.

NASZE CERTYFIKATY I ZEZWOLENIA

Laboratorium Mikrolab posiada Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego wydany przez Polskie Centrum Akredytacji nr akredytacji AB 1531.

CO OFERUJEMY?

 1. Analizy czystości mikrobiologicznej produktów, surowców i opakowań
 2. Analizy fizykochemiczne
 3. Testy Konserwacji (Challenge Test)
 4. Badania dermatologiczne
 5. Badania aplikacyjno – użytkowe
 6. Badania aparaturowe
 7. Badania potwierdzające biobójczość produktów
 8. Badania właściwości przeciwdrobnoustrojowych
 9.  Ocenę Bezpieczeństwa, jak również:
  • Notyfikację w bazie CPNP
  • Weryfikację dokumentacji, składu INCI oraz etykiety
 10. Ekspertyzy mikrobiologiczne mające na celu usuwanie ryzyka zakażeń i rozwiązywanie istniejących problemów mikrobiologicznych na linii produkcyjnej.