Infolinia: 22 810 80 17  Badanie wody: 732 080 317  biuro@mikrolab.waw.pl  
Jesteś tutaj: Blog Mikrolab – Akredytowane Laboratorium Badawcze

Mikrolab – Akredytowane Laboratorium Badawcze

Wiedza i doświadczenie

Już w latach dziewięćdziesiątych nastąpił wzrost świadomości producentów w kwestii utrzymania jakości mikrobiologicznej wyrobów i procesów produkcyjnych.

To właśnie początki Mikrolab.

Pani Elżbieta Seroczyńska, właścicielka oraz prezes zarządu, która wiedzę i doświadczenie zdobyła podczas kierowania laboratorium badawczym Fabryki Kosmetyków Pollena Uroda, od początku do końca miała pomysł na firmę, którą chce stworzyć. Od tego momentu, to ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji by sprostać oczekiwaniom klientów. Przekonać do siebie nowych oraz utrzymać zaufanie naszych partnerów, którzy są z nami już od wielu lat.

Doceniamy każdego klienta, tego dużego z rozpoznawalną marką, jak i również klienta indywidualnego, dopiero stawiającego pierwsze kroki w biznesie. 

Wybierając akredytowane laboratorium nasi klienci mają pewność, iż wyniki będą akceptowane nie tylko przez jednostki kontrolujące, ale również kontrahentów, w tym kontrahentów zagranicznych.

Badania produktów kosmetycznych i farmaceutycznych to kluczowy obszar z zakresu świadczonych usług

Świadcząc usługi dla branży kosmetycznej czy farmaceutycznej, nie można ograniczyć się tylko do badania kosmetyków czy leków.

Nasz zakres usług obejmuje badania czystości mikrobiologicznej na każdym etapie wytwarzania- określenie zgodności z wymaganiami mikrobiologicznymi, które zapewniają, że produkt jest bezpieczny dla zdrowia konsumenta.

Aby produkt był bezpieczny nie można ograniczyć się tylko do badania produktu końcowego, w zakres badań powinny być włączone m.in. badania materiałów wyjściowych, wody, opakowań bezpośrednich czy monitorowanie środowiska.

Wykonujemy badania nie tylko dla producentów.

Badania wody, monitorowanie środowiska czy kontrolę sterylizacji oferujemy również dla obiektów użyteczności publicznej np. szkół, restauracji, deweloperów, banków, gabinetów stomatologicznych.

Najwyższa jakość od prawie 30 lat

To główny cel jaki nam przyświecał od początku funkcjonowania laboratorium.

Praca wykwalifikowanych mikrobiologów z doświadczeniem w mikrobiologii przemysłowej połączona z ich pasją i stale podnoszonymi kwalifikacjami, daje bardzo dobre efekty.

Możemy również zaoferować klientom ekspertyzy, których celem jest wskazanie ryzyka zakażeń mikrobiologicznych na liniach technologicznych oraz w środowisku wytwarzania, jak także rozwiązywania problemów już istniejących.

Do tego laboratorium jest stale nadzorowane przez jednostki kontrolujące, a otrzymane certyfikaty na bieżąco aktualizowane. Zakres akredytacji w miarę potrzeb jest rozszerzany.

Mikrolab wyróżniają liczne certyfikaty, które potwierdzają jakość świadczonych usług:

 • 2004 r. – wprowadzono system jakości GMP, zatwierdzony prze Departament Inspekcji ds. Wytwarzania Produktów Leczniczych przy Ministerstwie Zdrowia,
 • 2006 r. – uzyskanie cetyfikatu GMP wydanego przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego,
 • 2011 r. – laboratorium otrzymało zatwierdzenie Państwowej Inspekcji Pracy na badanie wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,
 • 2014 r. – uzyskanie certyfikatu Polskiego Centrum Akredytacji na normę PN-EN ISO 17025 było jednym z najważniejszych etapów w historii firmy.

Aktualny zakres akredytacji

 • Analizy czystości mikrobiologicznej produktów kosmetycznych
 • Analizy czystości mikrobiologicznej suplementów diety
 • Analizy czystości mikrobiologicznej wody produkcyjnej
 • Analizy wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
 • Określenie ochrony przeciwdrobnoustrojowej – test konserwacji
 • Określenie działania środków dezynfekcyjnych i antyseptycznych
 • Analizy próbek środowiskowych z obszarów produkcyjnych oraz pomieszczeń użyteczności publicznej.
 • Powietrze sprężone
 • Ocena właściwości przecidrobnoustrojowych przedmiotów powszechnego użytku
 • Określenie aktywności antybakteryjnej na powierzchniach wg ISO

Kolejne wyzwania i cele na przyszłość

Słuchamy naszych klientów. W odpowiedzi na ich zapotrzebowanie, wprowadziliśmy niedawno trzy nowe akredytowane badania czystości mikrobiologicznej.

Niewątpliwie w dalszym ciągu będziemy stawiali na wysoką jakość świadczonych usług.

Cały czas obserwujemy rynek i staramy się podążać za aktualnymi trendami oraz potrzebami naszych odbiorców.

Zamów rozmowę
Witaj w Mikrolab!

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw nam kontakt do siebie, a skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 4 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
Czytaj więcej... w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/56/WE (RODO) wypełniając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzane Twoich danych osobowych i wykorzystywanie ich tylko do wewnętrznych celów statystycznych i marketingowych Mikrolab Sp. z o.o. ul. Lubelska 5/7, 03-802 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże konieczne w celu prawidłowej realizacji Usługi. Jednocześnie masz prawo dostępu do swoich danych, poprawienia ich lub usunięcia. Administratorem danych osobowych jest Mikrolab Sp. z o.o.